enter-article לימודי נהיגה - הטסט הוא לא המילה האחרונה - הרישיון שלי
מורי נהיגה » מאמרים וחדשות » לימודי נהיגה - הטסט הוא לא המילה האחרונה

לימודי נהיגה - הטסט הוא לא המילה האחרונה

אומנם עדיין לא התחלתם לנהוג, וייתכן שאם נכנסתם לכאן אז אתם רק בשלב של חיפוש אחר מורה נהיגה ובכל זאת רצוי שתלמדו על טבלת הניקוד של משרד התחבורה
 

כל נהג שתשאלו יספר לכם שיש לו 3 פחדים גדולים, הראשון, לעשות תאונה בה הוא יפגע או מישהו אחר יפגע, השני, שלא יעבור זמן הטסט לרכב, שלוש ששוטר יתפוס אותו מבצע עבירת תנועה.

לפעמים הפחד השלישי מוביל למימוש של הגורמים הראשונים, לצערנו אם נמנע ממנו להתקיים זה לא מבטיח ששני הגורמים הראשונים לא יתממשו.
 
מעבר לחינוך , הן באמצעות מורי נהיגה, בתי ספר לנהיגה, תקשורת וגורמים אחרים , מנסה הממשלה למנוע מנהגים לבצע עבירות נהיגה באמצעות ענישה.

משרד התחבורה יצר טבלת ניקוד , לפי כל עבירה גוררת מספר נקודות שמצטברות לנהג, עליהן הוא משלם קנס ובשלב מסוים מאבד את זכותו להחזיק ברישיון.

הטבלה מתעדכנת אחת לכמה זמן, כאשר מתברר שעבירות מסוימות הופכות נפוצות (ומסוכנות) יותר מאחרות.

כיום למשל, טבלת הניקוד שמה פחות דגש על עבירות מנהלתיות (נסיעה עם רישיון שלא שולם) ויותר על עבירות מסכנות חיים.

הטבלה לא משקרת

הטבלה בנויה מחמש נקודות, 2,4,6,8,10. בכל נקודה יש כמות עבירות מסוימות שמוסברת באמצעות תקנה של משרד התחבורה, ומספר סידורי של העבירה.

העבירות הקלות מקבלות 2 נקודות חובה, מדובר בעיקר על גרירת רכב בצורה לא בטיחותית, נוסע לא חגור, ונסיעה עם אורות בזמן שאין צורך בכך.

העבירות שמקבלות 8 נקודות, כוללות אי ציות לתמרורים, שימוש בפלאפון בזמן נהיגה, אי מתן זכות קדימה, הפרעה לתנועה, נסיעה אחרונית באופן מסוכן ואי מתן זכות קדימה להולך רגל.

6 נקודות מקבלים מי שנוהג ללא רישיון, אי ציות לרמזורים ותמרורים מסוימים, נסיעה נגד כיון התנועה, אי חגירת חגורה בזמן נהיגה, עקיפה מסוכנת, חוסר שליטה ברכב ונהיגה באופן לא זהיר.

8 נקודות מקבלים במקרה של תאונת דרכים שבה נגרם נזק לאדם, נהיגה מסוכנת, נסיענה במהירות מעל המותר ב-30 קמ"ש , אי עצירה לפני מסילת רכבת, פניית פרסה מסוכנת, נסיעה ברמזור אדום או צהוב, הובלת מטען מסוכן, נהיגה ברכב שיכול לסכן חיי אדם

10 נקודות זה המקסימום שיכול לקבל נהג. כמות זו מקבלים במקרה של גרימת מוות ברשלנות, הפקרת פצוע אחרי תאונה, נסיעה במהירות מעל 30 קמ"ש בכביש עירוני ו-40 קמ"ש בכביש בינעירוני, כניסה לצומת ברמזור אדום, עקיפת רכב במצב מסוכן, נהיגה תחת שכרות או סמים.
 

בסוף כל נהיגה פרועה יש שופט שמעניש

מ-2 נקודות ועד 8 נקודות, הענישה מסתכמת בסכום כספי (וצבירת הנקודות), במקרה ומקבלים 10 נקודות, במקרים מסוימים, כמו נהיגה תחת שכרות או תחת סמים, הפקרה, נסיעה במהירות מעל המותר, עקיפה מסוכנת, מדובר על פסילה מנהלית והזמנה לדין.

במקרה ונהג הורשע במספר עבירות, יירשמו כל העבירות ויופיע מספר ניקוד אחד מצטבר. הנקודות יכולות להימחק רק אחרי שנתיים, זאת במידה והן אינן עולות על 20 נקודות. במקרה וצבר מעל ל-22 נקודות, אז המחיקה תתרחש רק אחרי 4 שנים.
 
לסיכום, מלבד לימודי נהיגה בצורה סבלנית וחכמה, מוטב אם הנהגים יתעדכנו בטבלת הניקוד שמפרסם משרד התחבורה מעת לעת, ויבדקו גם מה מצבם.

טבלת הניקוד אמורה לשמש טבלת אזהרה לנהגים, כדי להימנע מתאונות עתידיות, שיפגעו בחייהם, חיי הולכי רגל ונוסעים אחרים וכן בתפקודם העתידי על הכביש.


עוד באותו נושא

כמה עולה להחזיק רכב בישראל? ואיך לחסוך בעלויות

כמה עולה להחזיק רכב בישראל? ואיך לחסוך בעלויות

 רכישת רכב כרוכה בדרך כלל בתשלום משמעותי מראש. זה כולל את המקדמה, שהיא בדרך כלל אחוז מהשווי הכולל של המכונית, וכן כל עמלות הקשורות לרכישה,...

עברתי טסט מה עכשיו - כל מה שאתם צריכים לעשות ביום שאחרי

עברתי טסט מה עכשיו - כל מה שאתם צריכים לעשות ביום שאחרי

אחרי שקיבלת רשיון נהיגה, ורגע לפני שאתה עולה על הכביש יש כמה צעדים חשובים לביצוע. כך למשל חשוב לרכוש פוליסת ביטוח מתאימה, וכמובן שחובה לרכוש...

שיעורי נהיגה - מהשיעור הראשון ועד הרישיון

שיעורי נהיגה - מהשיעור הראשון ועד הרישיון

הגיע הרגע, אתם בני שש עשרה וחצי ואתם יכולים להתחיל ללמוד נהיגה. קרוב לוודאי שאתם נמצאים בלחץ, מבולבלים ולא יודעים היכן מתחילים ומה כוללים אותם...

כל מה שצריך לדעת על שיעורי נהיגה משאית

כל מה שצריך לדעת על שיעורי נהיגה משאית

ישראל היא אמנם לא ארה"ב, ואין כאן את תרבות המשאיות שיש שם ובכל זאת, לא מעט אנשים בוחרים להפוך את המשאית לכלי העבודה שלהם, ויש שיאמרו לסגנון...

לימודי קטנוע – כל המידע שאתם צריכים בדרך לרישיון

לימודי קטנוע – כל המידע שאתם צריכים בדרך לרישיון

במדינה פקוקה וקטנה כמו ישראל הוצאת רישיון על קטנוע הינו יתרון משמעותי העוזר לכם להתנייד בקלות ממקום למקום בלי פקקים ובלי לחפש חניהבהגיענו...

string(27) "categoryמורי נהיגה"