mylicense.co.il

כל מה שצריך לדעת על לימוד אופנועלא צריך להיות חובב הארלי כדי לרצות אופנוע. מספיק להיות תושב ת"א עם רכב, שחוזר מהעבודה בלילה ומבזבז שעות יקרות על חיפוש חנייה


החיים אינם פשוטים במיוחד לבעלי רכב, הם מוציאים מאות שקלים בחודש עבור דלק, מחפשים חניה כמעט בכל מקום אליו הם מגיעים, עומדים בפקקים אינסופיים ותמיד מחשבה אחת נמצאת בראשם בכל מקרה כזה. למה שלא אוציא רישיון לאופנוע?


לימוד נהיגה אופנוע – 125 סמ"ק

לימוד נהיגה אופנוע


לימוד נהיגה אופנוע אינו מסובך ומאיים כמו שהוא נראה להרבה אנשים. ניתן להוציא רישיון לקטנוע של עד 125 סמ"ק בקלות.

בעלי רישיון נהיגה לרכב מעל שלוש שנים ידרשו לגשת רק למבחן שליטה בטסט. מבחן שליטה כולל תרגילי שליטה- בלימת פתע, נסיעה בסלאלום (שמיניות) ונסיעה בקו ישר במהירות קבועה ואיטית. מבחן השליטה לוקח בערך חמש דקות וזהו, אתם אחרי הטסט, כל שנותר לכם לעשות הוא לחכות לתוצאות הטסט שמגיעות מספר שעות לאחר מכן ולפנות אל סוכנות הקטנועים או לאינטרנט כדי לחפש לכם קטנוע.

קטנוע של עד 125 סמ"ק מאפשר לכם לנסוע עד 100 קמ"ש פחות או יותר, לכן אם ברצונכם לנסוע נסיעות ארוכות בכבישים מהירים מומלץ ללמוד דווקא על אופנוע של עד 500 סמ"ק.

בעבר היה ניתן לגשת ללימודי נהיגה לקטנוע 50 סמ"ק או לאופנוע של 500 סמ"ק. ב-2007 שינו זאת וכל מי שהוציא רישיון לפני כן ל- 50 סמ"ק (מעל גיל 18 ובעל שלוש שנים רישיון) יכול לנהוג גם בקטנוע 125 סמ"ק.


לימוד נהיגה אופנוע של עד 500 סמ"ק


לימוד נהיגה אופנוע של עד 500 סמ"ק הוא במעט קשה יותר מלימוד נהיגה על קטנוע של 125 סמ"ק, אך רק במעט. אופנוע של 500 סמ"ק הוא יותר גדול וכבד כך שאם אין לך הרבה כוח בידיים, ברגליים ובכלל בגוף יהיה לך קצת קשה להסתדר איתו בהתחלה. אופנוע של עד 500 סמ"ק הוא לא אוטומטי כמו קטנוע ולכן יש צורך ללמוד לרכב עם הילוכים. כמו בטסט של קטנוע יש צורך לגשת אל מבחן שליטה ובנוסף יוצאים גם לטסט מחוץ למגרש (בדיוק כמו טסט לרכב).


היכן ניתן למצוא מורי נהיגה אופנוע

מורי נהיגה אופנוע ניתן למצוא בכל עיר במספר בתי ספר לנהיגה. כדאי תמיד לפנות למורה נהיגה לאופנוע ששמעתם עליו המלצות. יש הרבה מורים אמינים שידאגו לתלמיד בכל השיעורים ויכשירו אותו גם לטסט וגם לנסיעה שאחרי הוצאת הרישיון. ברוב המקרים אין צורך ביותר מחמישה או שישה שיעורים לפני הטסט לקטנוע עד 125 סמ"ק ולא יותר מ- 15 שיעורים לטסט לאופנוע עד 500 סמ"ק. מחיר שיעור נהיגה לקטנוע הוא בין 70-90 ש"ח ל- 45 דק'.

רוב מורי נהיגה אופנוע מעדיפים לקבוע שיעורים כפולים של שעה וחצי כך יש יותר זמן ללמוד ולעבוד על קשיי הנהיגה של התלמיד. גם עבור התלמיד שיעור כפול הוא עדיף מפני שבשיעורים הראשונים בכל ישיבה על הקטנוע/אופנוע לוקח כמה דקות להתרגל אליו ולתרגילים שיש לבצע.

בחיפוש אחר מורה נהיגה המעביר
לימוד נהיגה אופנוע בקשו המלצות, בדקו האם המורה הוא טוב והאם הוא נתן לתלמידיו הקודמים את כל הכלים הנכונים כדי להתגבר על המגבלות שבנסיעה באופנוע, שיש להרבה רוכבים חדשים.


מותו של שחקן הכדרוגל אבי כהן בתאונת אופנוע, גרם ללא מעט נהגי אופנועים לשנות הרגלי נסיעה, ההנחה היא שתאונות כאלה, שזוכות לחשיפה תקשורתית רבה, גורמות לירידה בכמות התאונות בטווח הקצר לפחות

 13/08/2012    המאמר עודכן בתאריך 18/07/2018    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
רוצים לעשות רישיון לאופנוע? דברו איתנו וקבלו מחיר
072-3316348

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!