enter-article קורס נהיגה מתקדמת - לנהוג כמו מקצוען - הרישיון שלי
מורי נהיגה » מאמרים וחדשות » קורס נהיגה מתקדמת - לנהוג כמו מקצוען

קורס נהיגה מתקדמת - לנהוג כמו מקצוען

מבקר המדינה קבע לא פעם כי רמת לימוד הנהיגה בישראל נמוכה מהנדרש, מה שבהחלט יכול להסביר את העלייה המדאיגה ב-7% בכמות ההרוגים בתאונות הדרכים בשנת 2010.

אילו יותר ישראלים היו בוחרים להירשם לקורסי נהיגה מתקדמת, סביר מאוד להניח שהיינו עדים לירידה חדה בכמות התאונות וההרוגים


הציבור בדרך כלל רואה בקורס נהיגה מתקדמת כתחביב שמיועד לחובבי האקסטרים והריגושים, אך מדובר בהנחה מוטעית, משום שתפקידו של הקורס הוא בראש ובראשונה ללמד את הנהג לשלוט על הרכב בצורה טובה יותר ובכך לנהוג בצורה בטיחותית יותר.

בשורות הבאות ננסה להבין מה לומדים במסגרת קורס נהיגה מתקדמת, למי זה מתאים וכמה זה עולה.

למי מתאים קורס נהיגה מתקדמת?קורס נהיגה

קודם כל, קורס נהיגה מתקדמת מתאים לכל מי שחושב שהוא נהג מעולה ושאין לו בכלל צורך בקורס כזה. אין דבר כזה 'נהג טוב מדי' או 'נהג זהיר מדי'.

יש מקום לשיפור בכישורי הנהיגה של כולנו, ודווקא אלו שמפגינים יהירות הם אלו שזקוקים לקורס יותר מכל השאר, שכן יהירות על הכביש גורמת לא פעם לתאונות דרכים קטלניות.

הקורס, אם כן, מיועד לכל מי שמעוניין לשפר את שיפורי הנהיגה שלו ולהרגיש יותר שליטה ברכב.

אין כאן מגבלות גיל או מין, ולמעשה תנאי הקבלה היחידי הוא רישיון נהיגה תקף כמובן. בכביש לא פעם אנחנו נדרשים לגלות עירנות או לדעת לתפקד במצבי חירום.

היכולת להתמודד עם מצבים כאלה היא אינה מולדת ולא תמיד תלויה באינסטינקטים שלנו, ולכן דרוש תרגול איכותי שיכין אותנו לתרחישים אפשריים על הכביש.


התכנים שמועברים בקורס

הקורס מבוסס על אימון אישי שנועד לאתגר את הנהג ולהפגיש אותו עם סיטואציות שנדיר חריגות, במטרה ללמד אותו להתנהג כראוי במצבים מאתגרים. הלימודים כוללים התמודדים עם עקומות, החלקה של הרכב, בלימות חירום, ירידה מהשוליים, היגוי יתר או תת היגוי, התחמקות ממכונית סוטה ועוד.

ישנם בתי ספר לנהיגה שמאפשרים לנהג להחליט האם ברצונו לתרגל את כל המצבים שהזכרנו על כביש חלק, כמו במציאות או על גבי משטח מיוחד, ממש כמו נהג מירוצים.

מי שמתעניין בפאן האקסטרים של הקורס, יכול לבחור בקורסים שמעבירים ימי הדרכות במכוניות מירוץ או אפילו שיעורי נהיגה ספורטיבית שמתקיימים בחו"ל.

פרטים טכניים לגבי קורס נהיגה מתקדמת

קורסי נהיגה מתקדמת מתחלקים לשלושה סוגים במרבית בתי הספר:  קורס נהיגה בטוחה, שהוא הקורס הבסיסי ביותר, קורס נהיגה ספורטיבית שמבוסס על תכני הקורס הקודם אך יש בו אלמנטים נוספים כמו שימוש נכון בתיבת ההילוכים לדוגמא וקורס מתקדם ספורטיבי, שהוא היקר והאקסטרימי מכולם.

ישנם בתי ספר לנהיגה שמאפשרים לתלמידים שלהם להתמחות באחד הקורסים הנלמדים ולהפוך למדריכים בעצמם.

משך מרבית הקורסים הוא כמה שעות, ויש להגיע אליהם עם רישיון נהיגה תקף, הרכב האישי ופרטי הביטוח הרלוונטיים. קורסי נהיגה מתקדמת עולים בין 350 ש"ח ועד כ-2,000-3,000 דולר עבור קורסי נהיגה המתקיימים בחו"ל (מחיר זה כולל גם את עלות הטיסה והאירוח).

מי שמעוניין לעבור התמחות ולהפוך למדריך, יצטרך לשלם בממוצע כ-3,500 ש"ח עבור תקופת ההכשרה שנפרשת על גבי חמישה מפגשים. הקורס בדרך כלל מבטיח הצטרפות אוטומטית לסגל המדריכים בבית ספר שבו מועברים התכנים.

מחקרים הוכיחו כי באופן סטטיסטי, בוגרי קורס נהיגה מתקדמת נוטים להיות מעורבים בפחות תאונות דרכים

עוד באותו נושא

לימודי קטנוע – כל המידע שאתם צריכים בדרך לרישיון

לימודי קטנוע – כל המידע שאתם צריכים בדרך לרישיון

במדינה פקוקה וקטנה כמו ישראל הוצאת רישיון על קטנוע הינו יתרון משמעותי העוזר לכם להתנייד בקלות ממקום למקום בלי פקקים ובלי לחפש חניהבהגיענו...

שיעורי נהיגה - מהשיעור הראשון ועד הרישיון

שיעורי נהיגה - מהשיעור הראשון ועד הרישיון

הגיע הרגע, אתם בני שש עשרה וחצי ואתם יכולים להתחיל ללמוד נהיגה. קרוב לוודאי שאתם נמצאים בלחץ, מבולבלים ולא יודעים היכן מתחילים ומה כוללים אותם...

מורי נהיגה – זה הזמן לנהוג את כל הדרך אל הפייסבוק

מורי נהיגה – זה הזמן לנהוג את כל הדרך אל הפייסבוק

מורי ותלמידי נהיגה מחפשים אחד את השני כל הזמן. לכל אלו שרוצים לקצר תהליכים ולהרוויח זמן יקר – כנסו לפייסבוק. הרווח כולו שלכם מה הייתם אומרים...

לימוד נהיגה על מונית – כל המידע החשוב באתר אחד

לימוד נהיגה על מונית – כל המידע החשוב באתר אחד

אם הנכם אוהבים להסתובב בחוץ ופשוט לנהוג בדרכים הפתוחות ייתכן ולימוד נהיגה על מונית הוא אשר הנכם מחפשים והפכו תחביב לפרנסה מלאהכמה אנשים יכולים...

נוהגים אחרת – על בתי ספר לנהיגה בתל אביב

נוהגים אחרת – על בתי ספר לנהיגה בתל אביב

מחפשים מורה לנהיגה ולא בטוחים מה אחרים מציעים? הכתבה הזו בשבילכם! כמה זה עולה, איפה השיעורים ומה מציעים מגוון מורי נהיגה באזור תל אביב כשמגיעים...

string(36) "categoryקורס מורי נהיגה"