mylicense.co.il

רישיון נהיגה בינלאומי - להוציא רישיון בת"א, לנהוג בפריז


רישיון בינלאומי


אם גם אתם חולמים לחצות את ארה"ב מחוף לחוף או להגיע לקצה של אירופה בעצמכם, המאמר הזה הוא בשבילכם

למרות תחבורה ציבורית מפותחת (במיוחד כאשר משווים לישראל) וחווית הנסיעה הממושכת בקרב תושבים מקומיים, עדיין ישראלים רבים לא מוותרים על הוצאת רישיון בינלאומי והשכרת רכב בנסיעתם לחו"ל. מזוג צעיר שחורש את אירופה או אמריקה בירח דבש, דרך משפחות שמעדיפות לא לבזבז זמן חופשה על טיסות או תחבורה ציבורית ועד פנסיונרים שמגשימים חלום ישן. כן ממש כמו בשירי המסעות המוכרים.

משרד התחבורה מאשר הנפקת רשיון נהיגה בינלאומי על ידי ארבעה זכיינים: אשת טורס, ממסי, טלדור ורשות הדואר. בפועל רשות הדואר הודיעה לאחרונה (6.5.11) על הפסקת השירות, ואת רשימת הסניפים המעודכנת בהם ניתן להנפיק את הרשיון ברחבי הארץ ניתן למצוא כאן


כמה זה עולה? במה זה כרוך?

הנפקת הרשיון זולה מאוד (בין 15-30 ₪), והיא נעשית בפרוצדורה של פחות מ2 דקות. ההנפקה דורשת אך ורק הצגת רשיון נהיגה קבוע ("פלאסטיק") עם תמונה ברורה ובתוקף. במידה ותרצו לקבל רשיון בינלאומי על בסיס רשיון זמני (נייר), יש צורך בהצגת תעודה מזהה נוספת. את הרשיון יכול להפיק כל גורם שהוא, כולל מרכז לימודי נהיגה (עם קבלת הרשיון כמובן), קרוב משפחה וכו', ללא צורך במכתב חתום על ידכם. כל זאת לא תקף לרשיון נהיגה ביפן (ראה להלן).

הרשיון תקף כמעט בכל מדינות העולם (יותר מ175) שחתומות על אמנת ז'נווה, ומקנה אפשרות לנהוג (לפי ההגבלות המפורטות ברשיון ובהתאם להגבלים של אותה מדינה) בלא שום צורך לעבור שיעורי נהיגה, לימודי נהיגה תאורתיים, או כל סוג אחר של לימודי נהיגה ובחינות.

בכל המקרים (שוב, למעט יפן) הרשיון הוא ממוחשב, מה שאומר שבפועל לא תקבלו שום מסמך. הספק פשוט יכניס את הפרטים שלכם למאגר הבינלאומי, כך שכל רשות אכיפה/חברת השכרת רכב/גורם אחר יוכלו לוודא את תקפות הרשיון שלכם באמצעות מספר הרשיון הישראלי. המשמעות של כל הנ"ל היא שגם בחו"ל עליכם לשאת את רשיון הנהיגה הישראלי עימכם בכל נהיגה, שכן בחלק מן המדינות הצגת דרכון או תעודה מזהה אחרת אינה מספקת. תוקף רשיון נהיגה בינלאומי הוא לשנה אחת.


האם חייבים רשיון נהיגה בינלאומי?

בפירוש לא. מדינות רבות מכירות גם ברשיון נהיגה ישראלי (ללא צורך ברשיון בינלאומי), אם כי לזמן קצר ומוגבל יותר. מדינות מסויימות (אוסטרליה, נורווגיה, סינגפור) מכירות ברשיון לתקופה של עד 3 חודשים מרגע הכניסה למדינה, אחרות (ספרד, גרמניה, בריטניה, בלגיה) לחצי שנה מרגע הכניסה האחרונה למדינה, ואילו ארה"ב, שוודיה, תורכיה ושוויץ לתקופה של עד שנה מרגע הכניסה למדינה.

כל האמור לעיל מוגבל על ידי החוקים של כל מדינה ספציפית: כך לדוגמא הגיל המינימאלי לרשיון באותה מדינה מחייב גם אתכם (בדרך כלל לא בעיה מעל לגיל 18), וכמובן שלמרות שלא קיבלתם שיעורי נהיגה באותה מדינה, החוקים הקובעים הם המקומיים ולא מה שנלמד במסגרת לימודי נהיגה בישראל...


איך זה עובד ביפן

יפן היא המדינה המערבית היחידה נכון להיום שלא התחברה לממשק הממוחשב של רשיונות נהיגה בינלאומיים, ולכן דורשת רשיון נהיגה בינלאומי בכתב (שתקף עם הצגת הדרכון).
לצורך קבלת הרשיון בכתב (באותו המחיר של הרשיון הרגיל) יש להציג דרכון בתוקף והוכחה לנסיעה ליפן (תעודת תושב/ כרטיס טיסה/ תעודת סטודנט).


טיפ לשוכרי רכב - אל תשכחו לוודא שיש לכם ביטוח, GPS , כלים להחלפת גלגל , ורצוי גם שיהיה לכם ספר טיולים מעודכן
15/05/2013    המאמר עודכן בתאריך 15/05/2011    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
יש לנו הצעה מעולה לזמן מוגבל! דבר איתנו
מורי נהיגה שלנו הם המובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
סוג רישיון:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!