mylicense.co.il

כל מה שצריך לדעת על שיעורי נהיגה משאית


נהיגה משאיתישראל היא אמנם לא ארה"ב, ואין כאן את תרבות המשאיות שיש שם ובכל זאת, לא מעט אנשים בוחרים להפוך את המשאית לכלי העבודה שלהם, ויש שיאמרו לסגנון החיים שלהםבישראל יש כיום יותר מ-70 אלף משאיות על הכביש במשקלים שנעים מ-3.5 טון ומעלה. משאיות אלו, כך למדנו על פי נתוני עמותת אור ירוק מהוות קרוב ל-3 אחוז ממספר כלי הרכב בישראל . המספר העצוב הוא שהן מעורבות בכמעט 15 אחוז מכלל תאונות הדרכים בישראל.
 
מספרים אלו (הראשונים שבהם) אולי נשמעים עצומים אך מדובר במספרים נמוכים בהרבה מהמספרים שאפשר למצוא בארה"ב או באירופה. שם נהיגה על משאיות היא דרך חיים להרבה אנשים. במאמר זה נלמד כיצד הופכים לנהגי משאיות, במילים אחרות איך עוברים
לימודי נהיגה על משאיות.


הכללים ללימודי נהיגה על משאית
 
לימודי נהיגה על משאית מקנים רישיון נהיגה C1  ומי שאינו רישיון נהיגה על רכב פרטי  (רישיון נהיגה B) יכול להשתמש ברישיון נהיגה על משאית גם על רכב פרטי. מי שיש לו רישיון נהיגה על רכב פרטי, מקבל פטור ממספר שיעורי נהיגה על משאית.
 
ניתן להתחיל לימודי נהיגה על משאית בגיל 17 שהגיל המינימאלי לטקסט הוא 17.5. לא מעט צעירים בוחרים לחכות לצבא כדי ללמוד במסגרתו  לימודי נהיגה על משאית. ניתן גם להשתמש בכספי הפקדון כדי להירשם אל
לימודי נהיגה על משאית. לימוודי נהיגה על משאית מחייבים 32 שיעורים מינימום אשר נערכים בנהיגה על משאית המיועדת לשיעורי נהיגה לצד מורה נהיגה למשאית. בטרם מסיימים את כל לימודי נהיגה וניגשים לטסט יש לעבור תיאוריה על משאית, ולהציג אישור על בדיקת עיניים ובדיקה רפואית תקינה. רישיון נהיגה על משאית מתיר נהיגה על רכב מעל 3.5 טון.
 
לימודי נהיגה על משאית נערכים בכבישים שונים, בתוך העיר ומחוץ לו. המטרה היא לאפשר לנהג הצעיר ללמוד על הכלי, להתרגל לנהיגה בו (בייחוד לאור ההבדלים העצומים שיש בנהיגה במשאית לעומת נהיגה ברכב פרטי), להכיר את הסכנות שיש בכביש מרכב זה ולהפנים את החוקים שחלים על משאית.
 

היכן ניתן ללמוד נהיגה על משאית


לימודי נהיגה על משאית נערכים בבתי ספר לנהיגה אשר מלבד מורי נהיגה על רכב פרטי או אופנועים, מחזיקים גם בעלי רישיון על משאית שעברו הכשרה של משרד התחבורה לשמש מורי נהיגה על משאית. מחיר שיעור נע בין 120 ל-200 שקל (כל בית ספר גובה מחיר אחר) צורת התשלום היא או פר שיעור או פר כמות שיעורים שנקבעת מראש בין התלמיד למורה. 
 
מלבד בתי ספר אלו קייימת מכללת סלע דעת בכרמיאל שעורכת שיעורי תיאוריה מורחבים על משאיות. הקורס נערך במשך ארבע חודשים, פעמים בשבוע במשך 174 שעות אקדמיות.  במסגרת הלימודים במכללה עוברים לימודי תיאוריה מורחבים (מלבד דיני תעבורה לומדים גם נושאים כמו עזרה ראשונה, כיבוי אש, הובלה ופריקה, הובלת חומרים מסוכנים ועוד) לאחר מכן ניגשים ללימודים המעשיים של
לימודי נהיגה על משאית (חלק זה נעשה באופן עצמאי בבית ספר לנהיגה)

התנאים שהמכללה דורשת כדי להירשם לקורס הם, גיל 21 ומעלה, ניסיון של 3 שנים על הכביש, השכלה יסודית ומעלה, תעודת יושר, הצגת תוצאות בדיקות רפואיות. הקורס נועד כדי להשתלב במערך נהגי משאיות בכלי רכב ציבוריים.


מי שרוצה ללמוד נהיגה על משאית, יכול לעשות זאת באמצעות הצבא. אז הוא נהנה גם מלימודים חינם וגם ממקצוע לעתיד

 13/08/2012    המאמר עודכן בתאריך 30/10/2017    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
רוצים להוציא רישיון נהיגה לטרקטור? יש לנו הצעה בשבילכם
מורי נהיגה שלנו הם המובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!