mylicense.co.il

קורס מורי נהיגה - איך הופכים להיות מורה נהיגה


אם אתה חושב שאתה נהג מצוין, האם כל מי שנוסע איתך ברכב מרגיש בטוח ונינוח? האם אתה מרגיש כי יש ביכולתך ללמד ולהעביר את היכולת המופלאה של הנהיגה שלך?

קורס מורי נהיגה הוא הקורס בשבילך


להרבה אנשים יש רישיון, כל אחד מהם התחיל משיעור הנהיגה הראשון בו הוא יושב בכיסא הנהג חושש מעט, כשלידו יושב מורה נהיגה מעודד (ברוב המקרים), שנותן לו הרגשה שהוא סומך עליו ושלנהוג זה לא קשה בכלל. לאחר אותו שיעור נהיגה ראשון רובנו יוצאים עם חיוך והרגשה טובה של – הצלחתי לנהוג. אך ברוב המקרים מורה הנהיגה הוא זה ששלט בנהיגה ולחץ על דוושות הגז והברקס.


מה תפקידו של מורה נהיגה


קורס מורי נהיגה מתאים קודם כל לאנשים שאוהבים לנהוג מפני שהעבודה שלהם היא כל היום ברכב. בנוסף לכך הקורס מתאים לאוהבים לעסוק בהוראה, בעלי סבלנות ויכולת ללמד. בתור מורה נהיגה צריך קודם כל ללמד את הנהגים החדשים לנהוג, לאחר מכן לשים לב לכל קושי שלהם, לעודד אותם בכל פעם שקשה להם מעט, לתקן את הטעויות שלהם ולגרום לכך שבפעם הבאה הם לא יטעו, להכין אותם לטסט והכי חשוב לחיים האמיתיים בכביש.

במקרים של מספר טסטים כושלים תפקידו של המורה לעודד את התלמיד, לגרום לו לא להתייאש, לבדוק איפה הקשיים שלו ולעבוד על תיקונם. אם אתה רואה את עצמך נוסע כל היום ומלמד תלמידים שונים את כל חוקי הנהיגה והתנועה כך שבסופו של דבר גם יעברו את הטסט וגם ינהגו בזהירות ובבטיחות הירשם אל קורס מורי נהיגה.


קורס מורי נהיגה – תנאי קבלה ומוסדות לימוד

תנאי הקבלה אל רוב מוסדות הלימוד הם 12 שנות לימוד, רישיון נהיגה עם וותק של שלוש שנים לפחות (ללא עברות תנועה), מבחן התאמה וראיון אישי. תנאי הקבלה אינם קשים, אך מספר מצומצם של תלמידים מצליחים לסיים את הקורס ולעבור את המבחן הסופי.

מוסדות הלימוד בהם מתקיימים קורס מורי נהיגה הם מישלב, מכללת סלע, קל אוטו קולג' ועוד. ברוב מוסדות הלימוד ניתן להירשם לקורס בשעות הבוקר או בשעות הערב כך שהתלמידים יכולים להתאים את שעות הקורס לשעות העבודה שלהם.


קורס מורי נהיגה – תכנים


קורס מורי נהיגה כולל שלושה מסלולים לכמה סוגי רכבים, קורס מורה נהיגה לרכב בלבד, מורה נהיגה לאופנוע וקורס מורה נהיגה לרכב פרטי ומסחרי. התכנים משתנים מעט מקורס לקורס אך רק בנושאים הקשורים לסוג הרכב.

תכני הקורס הם: נהיגה נכונה, נוהלי רישוי, הנדסת תנועה, דיני תעבורה, דידקטיקה, נהיגה מתקדמת, מתודיקה, הכרת הרכב, הנדסת תנועה, הגורם האנושי בנהיגה ועוד. בנוסף לכך נלמדים קורסים הקשורים להוראה ולעבודה עם אנשים, כמו אתיקה מקצועית, מבוא לפסיכולוגיה, תקשורת בינאישית, כיבוי אש ועזרה ראשונה. הקורס הוא בפיקוחו של משרד התמ"ת. למסיימי הקורס שיעברו את המבחן בהצלחה תוענק מטעם משרד התמ"ת תעודת מורי נהיגה. לאחר הקורס עם תעודת סיום הקורס יוכלו להתקבל המורים לנהיגה בבתי הספר הרבים ללימוד נהיגה.


בחו"ל הנוהל הוא שהורים מלמדים את הילדים, והם עוברים אצל המפקחים. ישנן מדינות שלומדים נהיגה במסגרת לימודי התיכון. בישראל הרעיון עלה ונפסל מספר פעמים

 13/08/2012    המאמר עודכן בתאריך 03/07/2016    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
מתעניינים בקורס מורי נהיגה ? נשמח לעמוד לרשותכם
072-3315865

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!