mylicense.co.il

על החרדה ללמוד נהיגה


כיצד להיפטר מהחרדה ולהתחיל ללמוד נהיגה?
הצורך בקבלת רישיון נהיגה הינו חיוני מאוד בימנו בעידן המודרני - קשה לראות את ההתנהלות היום-יומית של אדם ממוצע בישראל ללא היכולת לנהוג בכוחות עצמך ומבלי לפתח תלות בתחבורה ציבורית או באדם אחר.

לאנשים רבים יש חשש מנהיגה והדבר גורם להם להימנע אפילו ממחשבה על הלימוד התיאורטי וכמובן המעשי. החשש הזה קיים על פי מחקרים שונים יותר בקרב נשים ומקורו בכמה גורמים בולטים – ראשית, נושא הבטיחות בדרכים והתעבורה נמצא כל העת על סדר היום כאשר תאונות הדרכים והקורבנות מובלטים בתקשורת, ובעיקר במהדורות החדשות השונות. לאלו החרדים יש חשש אמיתי מממחשבה על נהיגה עתידית בלילה / בגשם / בדרכים תלולות ובתנאי דרך אחרים, מהשתלבות בתנועה, בלהיות תלוי בנהגים אחרים השותפים לכביש ועוד.

חרדת נהיגה – הפתרונות
חרדת נהיגה עלולה לגרום לעלייה בדופק, הזעה, מחשבות מטרידות על איבוד שליטה, עלפון ואף גרימת תאונה. הבשורה לכל מי שחושש להתחיל בתהליך של לימוד נהיגה כי יש מספר פתרונות טובים אשר יובילו את המועמד בהדרגה ויאפשרו לו לאחוז, בסופו של דבר, ברישיון נהיגה ובעצמאות המיוחלת בדרכים.

אחת הדרכים המומלצות הנכונות היא ללמוד אצל מורה לנהיגה מתאים אשר יכול לנטרל חלק גדול מהחששות. הוא עושה זאת בדרכים מקצועיות כאשר העיקריות בהן היא מתן תחושת רגיעה, הסברה ושימוש בשיטות לימוד מתאימות והחדרת ההכרה שהשד אינו כ"כ נורא. הלימוד המעשי ייעשה בשלבים ותמיד יתחיל במקומות בהם אין תנועת רכבים ערה - כך יוכל כל אחד ללמוד לתפעל את הרכב ללא חשש. שיטה נפוצה אחרת היא הדרכה באמצעות סימולאטורים מתאימים בעזרתם ניתן להרגיש כאילו נמצאים בתוך הרכב, לומדים לתפעל מערכות היגוי, לומדים להכיר ולצפות מראש התרחשויות בכביש וכו'. ניתן לעשות זאת עוד טרם הישיבה מאחרי ההגה המכונית כדי להקנות לתלמיד תחושת נהיגה טובה שמפחיתה את הפחד מנהיגה. כך, בדרכים אלו יוכל התלמיד ללמוד לשלוט במכונית בכבישים עמוסים, להשתלב בתנועה, לבצע פניות, חניות, נסיעות רוורס ופעולות נהיגה חיוניות אחרות.
חשוב  לזכור כי יש צורך גם בלימוד חומר תיאורטי וגם לימוד זה יכול לסייע לתלמיד בעל חרדות. הוא מגיע לרכב מתוך ידיעה טובה על חוקי התנועה והדבר תורם לביטחונו העצמי. במקרים קיצוניים יותר, ניתן להיעזר בבעלי מקצוע כמו פסיכולוגים ואנשי מקצוע אשר יודעים להעניק טיפול בחרדות נהיגה, לנטרל את הפחדים הנלווים ולהוביל את הפציינט למקום בו הוא אינו חושש לעשות את הצעד הראשון בכיוון לימודי הנהיגה.
כל השיטות טובות וכל אחד יכול לבחור את אלו המתאימות לו עבור המטרה הנכספת, רישיון נהיגה שהינו חיוני לעצמאות והתפתחות אישית, התורם מאוד למציאת עבודה, ליכולת לצאת לבילוי וסידורים, ולאיכות החיים בכלל.
16/01/2019    המאמר עודכן בתאריך 16/01/2019    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
מחפשים מורה נהיגה טוב ומומלץ? תתקשרו יש לנו הצעה מעולה
מורי נהיגה שלנו הם המובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!