mylicense.co.il

לימודי תיאוריה - כל הטיפים כיצד לעבור אותם


כשאנחנו רוצים להוציא רישיון נהיגה על כלי רכב מסוים, אנחנו חייבים לעבור שני מבחנים. מבחן תיאוריה ואחריו מבחן מעשי. שני המבחנים משלימים זה את זה, ולא ניתן לקבל רישיון מבלי שעוברים אותם בהצלחה. בעוד שמבחן מעשי, קרי מבחן נהיגה, נועד לבחון את הידע שרכשנו במהלך השיעורים ואת יכולות הנהיגה שלנו בפועל, הרי שמבחן תיאוריה נוהג לבחון את רמת הידע שלנו בכל מה שקשור לתמרורים, שלטים, חוקי הטסט לרכב ותקנות נהיגה שונות.

מלבד העובדה שמבחן מעשי כולל נהיגה בפועל  ומבחן תיאוריה הוא מבחן שנערך בכתב, הרי שקיימים עוד מספר הבדלים ביניהם. ראשית, מבחן תיאוריה חייב להתבצע לפני טסט נהיגה, אלמלא עושים אותו, לא ניתן כלל לגשת לטסט. שנית, תהליך הלמידה למבחן כזה יכול להתבצע בשני אופנים. ניתן ללמוד אליו לבד, בעזרת תוכנות או ספר תיאוריה, וכן ניתן למצוא כיתות בהן מועברים שיעורי תיאוריה שמתקיימים מספר שעות, במטרה להכין את התלמידים המבחן.

אילו מבחני תיאוריה קיימיםמאחר וכל כלי רכב, בין אם הוא רכב על 4 גלגלים (רכב פרטי, משאית או רכב הסעות) ובין אם הוא רכב דו גלגלי (אופנוע, קטנוע), דורש סוג אחר של התמחות בנהיגה, אזי שגם שמבחני הנהיגה שנערכים בכל אחד מכלי הרכב הוא שונה. אך לא רק מבחני הנהיגה, אלא גם מבחני התיאוריה הם שונים, מאחר ועבור כל אחד מכלי הרכב שציינו, יש דברים שונים שצריך ללמוד ולדעת, בין אם זה במבנה כלי הרכב, בין אם זה בכללי הנהיגה בפועל, תקנות וחוקים.

דוגמא טובה לכך אפשר למצוא למשל בשאלה, היכן מותר והיכן אסור לרוכבים על רכב דו גלגלי לרכב, או באילו נתיבים מותר לבעלי משאיות לנהוג בכבישים מסוימים. לכן אנחנו נמצא שורה של מבחנים שמותאמים על פי סוג הרכב, וכל אחד אשר רוצה להוציא רישיון נהיגה על כלי רכב מסוים, אמור לעבור את המבחן שמתאים לצורך קבלת רישיון.
לכן אנחנו יכולים למצוא, מבחני תיאוריה שמתאימים לכלי רכב רגילים, מבחני תיאוריה למשאית לרכב דו גלגלי, טרקטורים, ורכבי הסעות.

איפה ניתן לעבור מבחני תיאוריה ומי אמור לעבור אותם

מבחני תיאוריה נערכים במרכזי בחינות תיאוריה פרטיים שמשרד התחבורה עובד איתם. המרכזים מפוזרים ברחבי הארץ, והם נערכים בשעות שונות.
על מנת לגשת למבחן יש לשלם אגרה, עלות היא 63 שקל (באילת העלות היא 54 שקל). זה כמובן לא כולל את עלות לימודי תיאוריה, אשר נעים בין 50 ל-150 שקל עבור שיעור אחד.
ברמת העיקרון כל אחד יכול לעבור מבחן תיאוריה, החל מגיל 16.5 (מאחר וניתן לגשת לטסט כבר בגיל 16 ותשעה חודשים). במידה ועברתם מבחן תיאוריה על כלי רכב מסוים, אתם יכולים לבדוק, ייתכן וזה יספיק לכם גם עבור סוג רכב אחר.  

בשביל לעבור מבחן תיאוריה יש לענות על 26 שאלות בצורה נכונה, כלומר, מותר להיכשל רק בחמש שגיאות ומטה. מי שנכשל, יכול לגשת למבחן חוזר מתי שהוא רוצה, לא נדרשת תקופת צינון בין מבחן למבחן. לכן, מי שרוצה לסיים את שיעורי הנהיגה שלו בהקדם ולגשת לטסט, חייב לעבור מבחן תיאוריה, כמה שיותר מהר.
לפני סיום חשוב להדגיש, מבחן תיאוריה הוא לא מבחן מסובך, עם זאת צריך להתייחס אליו ברצינות רבה, מאחר והוא בנוי כמבחן אמריקאי, אז הוא יכול להיות מתעתע ובשאלות מסוימות נמצא תשובות אשר ייתכן ויראו לנו דומות. אם נלמד למבחן בצורה טובה, נדע מהי התשובה הנכונה שעלינו לסמן.
 
 02/09/2018    המאמר עודכן בתאריך 22/04/2019    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
רוצים לעבור את מבחן התאוריה? דברו איתנו
מורי נהיגה שלנו הם המובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!