mylicense.co.il

לימודי קטנוע – כל המידע שאתם צריכים בדרך לרישיון


במדינה פקוקה וקטנה כמו ישראל הוצאת רישיון על קטנוע הינו יתרון משמעותי העוזר לכם להתנייד בקלות ממקום למקום בלי פקקים ובלי לחפש חניה
 
בהגיענו לגיל 16 מתחילים אנו ללמוד נהיגה על רכב אך ייתכן כי דווקא לימודי נהיגה אופנוע והוצאת רישיון לאופנוע או קטנוע הוא הדבר החכם בישראל, מדינה עמוסת פקקים אשר קשה למצוא בה חניה ואם כבר מצאתם תשלמו ביוקר. לעומת זאת, קטנוע חוסך לכם הון הוצאות על דלק, טיפולים, בלאי, קל לתחזק אותו, ניתן לחנות אותו כמעט בכל מקום וכמובן שלא תסבלו מפקקים ברחבי הארץ ובערים.
 
כל מה שחשוב לדעת בתחום לימודי קטנוע

להלן מידע ודגשים חשובים לדעת אודות לימודי נהיגה אופנוע דרך מורי נהיגה וכן בתי ספר לנהיגה:

 • סוגי רישיון– חשוב לדעת כי יש 3 סוגי רישיונות אפשריים והם לאופנוע עד 125 סמ"ק (A2), עד 33 כ"ס או 400 סמ"ק (A1), מעל 33 כ"ס או 400 סמ"ק (A).
   
 • גיל– הגיל להוצאת רישיון על אופנוע משתנה בהתאם לסוג הרישיון. הוצאת רישיון לאופנוע עד 125 סמ"ק יתאפשר מגיל 16 ועד גיל 17 תצטרכו להציג אישור הורים, עד 400 סמ"ק החל מגיל 17.5 ומעל 400 סמ"ק החל מגיל 20.5
   
 • מספר שיעורים– גם פה סוג האופנוע יקבע את מספר השיעורים המינימאלי שיש לעבור על מנת לגשת למבחן רישוי ולקבל רישיון. רישיון לקטנוע עד 125 סמ"ק יצריך 15 שיעורים אך בעלי רישיון נהיגה על רכב (סוג B) מעל ל-3 שנים, יכולים לגשת למבחן ברגע שהינם מרגישים מוכנים. לאופנוע עד 400 סמ"ק נדרשים לכולם לפחות 8 שיעורים ולאופנוע מעל 400 סמ"ק נדרשים לפחות 8 שיעורים וכן ותק של שנה לפחות עם רישיון לאופנוע עד 400 סמ"ק.
   
 • מבחן תיאוריה– בעלי רישיון על רכב פרטי פטורים ממבחן תיאוריה בכל הרישיונות ומחוייבים רק למבחן מעשי של נסיעה בשמיניות, מהירויות משתנות, עצירת פתע וכדומה כאשר רוצים להוציא רישיון על קטנוע עד 125 סמ"ק.

 • אישורים– מי שאינו בעל רישיון נהיגה על רכב זקוק לאישורים על בדיקת עיניים ובדיקה רפואית.
   
 • מחיר– מחיר שיעור לימודי נהיגה אופנוע שהינו קטנוע דרך מורי נהיגה השייכים אל בתי ספר לנהיגה הינו כ-110-70 ש"ח, שיעור לרישיון על אופנוע כבד יותר יעלה כבר כ-100 ש"ח כאשר זמן ממוצע של שיעור הינו כ-45 דקות.
   
 • דגשים חשובים– קטנוע עד 125 סמ"ק מאפשר נסיעה של עד 100 קמ"ש. ישנם מורי נהיגה אשר יעדיפו להעביר לכם שיעור כפול רצוץ של שעה וחצי וזה עדיף לכולם להצלחה טובה ומהירה יותר במבחן הרישוי.
   
 • דגש חשוב אחרון- יש לזכור כי נהיגה על אופנוע מצריכה עירנות וזהירות רבה יותר מנהיגה על רכב. כל הסכנות מעולם הרכב כמו נהיגה בשכרות, מסוכנות במספר רמות כאשר נוהגים על אופנוע. לכן במידה וברכב אתם מרשים לעצמכם לשתות לפי החוק (עד 50 מיליגרם של אלכוהול במאה מיליליטר של דם - ככוס יין אחת), אנו ממליצים להימנע במצב כזה על אופנוע. אם במקרה הטוב תתפסו על נהיגה בשכרות, תצטרכו להעזר בשירותים של עורך דין תעבורה, במקרה הרע תצטרכו עזרה של גורמים רפואיים.
בישראל ניתן למצוא אלפי רוכבי אופנוע וקטנוע ורק כאשר אתם תקועים יום אחרי יום בפקקים, מבזבזים כסף רב על טיפולים ודלק ולא מוצאים חניה או מוצאים דפיקות על הרכב החדש שלכם, אתם באמת מבינים כי הגיע הזמן לפנות אל בתי ספר לנהיגה ולהצטייד ברישיון קטנוע לחיים קלים הרבה יותר. אז מתי הנכם מתחילים בלימודים?
 

אל תנסו לעשות שטויות על הכביש בזמן שהמורה לא מסתכל. לימוד חכם ונכון רק יציל את חייכם ויעזור לכם להתנייד בצורה מושלמת לטווח ארוך05/08/2014    המאמר עודכן בתאריך 23/06/2019    mylicense.co.il
פורום לימודי נהיגה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mylicense.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת מורי נהיגה - ראשי - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 mylicense.co.il כל הזכויות שמורות
מרכז רישיון שלי מציע מורי נהיגה מומחים ומקצועיים - בכל סוגי הרישיון - בפריסה ארצית
רוצים לעשות רישיון לאופנוע? דברו איתנו וקבלו מחיר
072-3316348

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!